Սեյրան Օհանյանի ասած քաղբանտարկյալները էս մի քանի օրվա մեջ են եղե՞լ. Մանվել Գրիգորյան
«Քաղբանտարկյալներ միշտ էլ եղեն են՝ քաղաքական հայացքների համար, միշտ էլ եղել են բոլոր ժամանակներում», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց գեներալ Մանվել Գրիգորյանը՝ անդրադառնալով պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի հայտարարությանը, որ Հայաստանում կան քաղբանտարկյալներ:
«Իսկ եթե Սեյրան Օհանյանը քաղբանտարկյալների տեղը գիտի, գոնե պետք է արտահայտվեր իր պատասխանատու իշխանության ժամանակ, իսկ եթե իշխանությունը թողել, եկել, նոր խոսումա…էս մի քանի օրվա մեջ են եղե՞լ էդ քաղբանտարկյալները», - ասաց Մանվել Գրիգորյանը:
Գեներալի խոսքով՝ Սեյրան Օհանյանն ինքն իր ասածներին հակասում է:
«Չեմ ուզում վատ բաներ ասեմ, որովհետև ես իրեն համարում եմ իմ մարտական ընկերը, բայց երբ որ պետական պատասխանատվության մարդիկ սկսում են պետությունից դժգոհել, ես չեմ հասկանում նրանց: Քննադատելը հեշտ կլինի, բայց եթե էդ ամենը կարար աներ կամ գիտեր, թող բարձրաձայներ», - ասաց Մ. Գրիգորյանը:

Манвел Григорян: Разве политзаключенные, о которых говорит Оганян, появились за эти несколько дней?
«Политзаключенные были всегда, за политические взгляды осуждали во все времена», - заявил в беседе с журналистами генерал Манвел Григорян, касаясь заявления экс-министра обороны Армении Сейрана Оганяна о том, что в Армении есть политзаключенные.
«Если Сейран Оганян знает о местонахождении политзаключенных, то должен был хотя бы заявить об этом в период своей деятельности на ответственном посту, а не говорить сейчас, когда уволился… Разве политзаключенные появились за эти несколько дней?» - сказал Манвел Григорян.
По словам генерала, Сейран Оганян противоречит сам себе.
«Не хочу говорить ничего плохого, поскольку считаю его боевым другом, но когда люди, занимавшие ответственные государственные должности начинают жаловаться на государство, я не могу понять их. Критиковать легко, но если он мог сделать это или знал об этом, говорил бы тогда», - заявил М.Григорян.