Թրամփը մի շարք ամերիկյան լրատվամիջոցների անվանել է «ամերիկյան ժողովրդի թշնամիներ»
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտնել է, որ երկրի մի շարք լրատվամիջոցներ ամերիկյան ժողովրդի թշնամիներն են։ Այս մասին նա գրել է իր իր թվիթերում, փոխանցում է Gazeta.ru-ն:
«Ֆեյքային նորությունների լրատվամիջոցները (@nytimes, @NBCNews, @ABC, @CBS, @CNN) ոչ թե իմ, այլ ամերիկյան ժողովրդի թշնամիներն են», -  գրել է Թրամփը։
Հունվարին մամուլի ասուլիսի ժամանակ Թրամփը CNN հեռուստաալիքը անվանել էր լրատվամիջոց, որը տարածում է ֆեյքային նորություններ։
Ավելի ուշ Վաշինգթոնում մամուլի ասուլիսի ժամանակ Թրամփը CNN հեռուստաալիքը կոչել էր «շատ ֆեյքային նորություններ»։

Трамп назвал ряд известных СМИ «врагами американского народа»
Президент США Дональд Трамп заявил, что ряд СМИ страны являются врагами американского народа. Об этом он написал в своем твиттере,  передает Gazeta.ru.
«СМИ фейковых новостей (@nytimes, @NBCNews, @ABC, @CBS, @CNN) — не мои враги, они враги американского народа», — написал Трамп.
В январе во время пресс-конференции Трамп назвал телеканал CNN средством массовой информации, выпускающим «фейковые новости».
Позже во время пресс-конференции в Вашингтоне Трамп назвал телеканал CNN «очень фейковыми новостями».