Անգլիայի ֆուտբոլային ասոցիացիան ռեկորդային եկամուտ է ստացել
Անգլիայի ֆուտբոլային ասոցիացիան (ԱՖԱ) հրապարակել է 2015-2016 թթ, ֆինանսական հաշվետվությունը, որում նշվում է, որ կազմակերպությունը ռեկորդային եկամուտ է ստացել, որը կազմել է 370 մլն ֆունտ ստեռլինգ, մինչդեռ 2014-2015 թթ. եկամուտը կազմել էր 318 մլն, փոխանցում է Sport-express.ru.
Հարկերի վճարումից շահույթը կազմել է 7 մլն ֆունտ ստեռլինգ, իսկ 2015 թ. արձանագրվել էր 9 միլիոնի կորուստ։
ԱՖԱ-ն նշել է նաև, որ անցած մրցաշրջանում 125 մլն ֆունտ ստեռլինգ է ներդրվել՝ հանուն բոլոր մակարդակներում ֆուտբոլի զարգացման։

Футбольная ассоциация Англии добилась рекордных доходов
Футбольная ассоциация Англии (ФА) опубликовала финансовый отчет по итогам сезона-2015/16. В отчете говорится, что организация добилась рекордных доходов, они составили 370 миллионов фунтов стерлингов, тогда как в сезоне-2014/15 доход составил 318 миллионов фунтов,  передает Sport-express.ru.
Прибыль после уплаты налогов составила 7 миллионов фунтов. А в 2015 году был зафиксирован убыток в 9 миллионов.
Также ФА отметила, что 125 миллионов фунтов было вложено за прошлый сезон в развитие футбола на всех уровнях.