Արմեն Մարտիրոսյանը չի մեկնաբանում Օսկանյանի որդու կողմից ծեծի ենթարկված երիտասարդի եղբոր կոչը
«Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը, որն այժմ անդամակցում է «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքին, անդրադառնալով Վարդան Օսկանյանի որդու ձերբակալությանը, ասել էր, թե այն քաղաքական ձերբակալություն է։
Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում, սակայն, Վարդան Օսկանյանի որդու՝ Արա Օսկանյանի և վերջինիս քեռու որդու՝ Հրանտ Սերադարյանի կողմից բռնության ենթարկված տղայի ավագ եղբայրը՝ Հակոբ Բերբերյանն ասում է, որ ինքն ու իր ընտանիքը որևէ կապ չունեն քաղաքականության հետ, և իրենք դիմել են ոստիկանություն իրենց անվտանգությունն ապահովելու համար:
Հակոբ Բերբերյանն Aysor.am-ի հետ զրույցում կոչ է ուղղել նաև Արմեն Մարտիրոսյանին. «Եթե Օսկանյանի ընտանիքը չի մեկնաբանում խնդիրը՝ իմանալով, որ քաղաքականության հետ կապ չունի, կարծում եմ՝ Արմեն Մարտիրոսյանն, ընդհանրապես իրավուքն չունի մեկնաբանելու»։
Արմեն Մարտիրոսյանը չցանկացավ որևէ մեկնաբանություն անել իրեն ուղղված այս կոչի վերաբերյալ։
«Չեմ ցանկանում մեկնաբանել», - Aysor.am-ին ասաց Արմեն Մարտիրոսյանը։
Ավելի վաղ նշել էինք, որ փետրվարի 17-ին ոստիկանությունից ստացվել է քաղաղացու հաղորդման հիման վրա նախապատրաստված նյութերն առ այն, որ 2017 թ. փետրվարի 16-ին իր ընկեր Հ. Սիրադարյանը և նրա հորաքրոջ որդին` Ա.Օսկանյանը իրենից պահանջել են վերադարձնել պարտքի գումարը, որի ընթացքում իր կամքին հակառակ իրեն պահել են ավտոմեքենայի մեջ և թույլ չեն տվել դրանից դուրս գալ` առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելու սպառնալիքներ հնչեցնելով:

Армен Мартиросян не комментирует призыв, адресованный ему братом избитого сыном Вардана Осканяна (Видео)
20/02/2017 17:33
Заместитель председателя партии «Наследие» Армен Мартиросян, присоединившийся к альянсу «Оганян – Раффи – Осканян» заявил в беседе с журналистами, что считает задержание сына Вардана Осканяна политическим заказом.
В беседе с корреспондентом Aysor.am однако старший брат парня, подвергшегося насилию со стороны сына Вардана Осканяна – Ара Осканяна и его племянника Гранта Серадаряна – Акоп Берберян заявил, что он и его семья не имеют никакого отношения к политике и обратились а полицию, чтобы обеспечить свою безопасность.
Акоп Берберян в беседе с корреспондентом Aysor.am обратился с призывом также к Армену Мартиросяну. «Если семья Осканяна не комментирует этот вопрос, зная, что он не имеет отношения к политике, считаю, что Армен Мартиросян вообще не имеет права что-то комментировать».
Армен Мартиросян не захотел как-либо прокомментировать адресованный ему призыв.
«Не хочу комментировать», - сказал он корреспонденту Aysor.am.
Ранее сообщалось, что сын лидера партии «Единение», экс-главы МИД Армении Вардана Осканяна – Ара Осканян был задержан 17 февраля.
Согласно заявлению пресс-службы Следственного комитета Армении, 17 февраля 2017 года из полиции были получены материалы, подготовленные на основании сообщения гражданина о том, что 16 февраля 2017 года его друг Г.Серадарян и двоюродный брат А.Осканян потребовали у него вернуть долг, против его воли удерживая его в автомобиле и не позволяя покинуть его, озвучивали угрозы о применении опасного для здоровья насилия.