Ֆիլիպիններում առնվազն 14 դեռահաս է զոհվել ավտոբուսի վթարից
Քոլեջի առնվազն 14 սովորող է զոհվել Ֆիլիպինների Ռիսալի նահանգում տուրիստական ավտոբուսի մասնակցությամբ ճանապարհատրանսպորտային պատահարի հետևանքով, հայտնում է РИА Новости-ն:
Ոստիկանության տվյալով՝ ավտոբուսը, որում վթարի պահին գտնվում էր մոտ 50 մարդ, էլեկտրասյանն է բախվել փետրվարի 20-ի առավոտյան: Ենթադրվում Է, որ վթարի պատճառ է դարձել արգելակների խափանումը:  Պորտալի տվյալով՝ ուսանողներն արշավի էին մեկնել Ռիսալի նահանգի Տանայ բնակավայր:
Տեղի իշխանությունների ներկայացուցիչ Կառլոս Ինոֆրեի խոսքով՝ վարորդը, ենթադրաբար, ավտոբուսի կառավարումը կորցրել է բավականին մեծ արագությամբ ընթանալիս և գիտակցաբար է այն ուղղել էլեկտրասյան վրա, որպեսզի կանգնեցնի փոխադրամիջոցը:
Զոհերի թվում կա չորս աղջիկ, բոլոր զոհվածները ֆիլիպինյան քոլեջներից մեկի սովորողներ են: Տուժածներին տեղափոխել են տեղի հիվանդանոցներ: Ավտոբուսի վարորդը լրջորեն տուժել Է:
Կատարվում Է միջադեպի հետաքննություն: Վթարի վայր են ժամանել ուսումնական հաստատության ներկայացուցիչները:

На Филиппинах жертвами ДТП с участием автобуса стали не менее 14 подростков
По меньшей мере 14 учащихся колледжа погибли в результате ДТП с участием туристического автобуса в филиппинской провинции Рисаль, передает РИА Новости.
По данным полиции, автобус, где на момент аварии находилось порядка 50 человек, врезался в электрический столб утром в понедельник. Предположительно, причиной аварии стал отказ тормозов. По данным портала, студенты направлялись в поход в населенный пункт Танай (Tanay) в провинции Рисаль.
По словам представителя местных властей Карлоса Инофре (Carlos Inofre), водитель, предположительно, потерял контроль над автобусом на достаточно высокой скорости и преднамеренно направил его в столб, чтобы остановить транспортное средство.
Среди жертв четыре девушки, все погибшие были учащимися одного из филиппинских колледжей. Пострадавшие были госпитализированы в местные больницы. Водитель автобуса серьезно пострадал.