Եթե քեզ մեղադրում են, որ դու կոկորդիլոս ես, պե՞տք է արդարանաս. Արայիկ Հարությունյանը՝ Սեյրան Օհանյանի հայտարարության մասին
23/02/2017 15:53
Ամենաանշնորհակալ գործն անհեթեթ հայտարարություններին պատասխանելն է, այս մասին Aysor.am-ի թղթակցի հարցին ի պատասխան՝ ասաց «Ելք» դաշինքի համամասնական ցուցակում ընդգրկված Արայիկ Հարությունյանը՝ պատասխանելով Սեյրան Օհանյանի հայտարարությանն այն մասին, որ «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքը միակն է, որի վրա իշխանությունը վերահսկողություն չունի:
«Եթե քեզ մեղադրում են, որ դու կոկորդիլոս ես, պե՞տք է արդարանաս, ասե՞ս, որ կոկորդիլոս չես: Մանավանդ Սամվել Բաբայանին, ով սիրում է ստվերային գործունեություն ծավալել, ու լավ կիմանա, թե ստվերում, ով ինչ է պայմանավորվել», - ասաց նա:
Վերջինս ընդգծեց, որ իշխանությունն ամեն ինչ անում է ընտրությունները համամասնականից մեծամասնական դարձնելու համար ու փորձում քարոզարշավը անձերի միջև պայքարի վերածել:
«Պիտի այդ ծուղակի մեջ չընկենք: Եթե ընկնենք, մենք պարտված ենք, որովհետև իշխանությունը շատ գործիքներ ունի, իսկ ընդդիմությունը՝ քիչ», - եզրափակեց նա:

Араик Арутюнян: Самвел Бабаян любит заниматься теневой деятельностью и, видимо, знает, кто о чем договорился
23/02/2017 16:41
Самое неблагодарное дело – это отвечать на нелепые заявления, заявил представитель блока «Елк» (Выход) Араик Арутюнян, в ответ на просьбу корреспондента прокомментировать  заявление экс-министра обороны Армении о том, что альянс «Оганян – Раффи – Осканян» является единственной политической силой, которая не контролируется властями.
«Если тебя обвиняют в том, что ты крокодил, и ты на самом деле крокодил, разве нужно оправдываться и говорить, что не крокодил? Особенно Самвелу Бабаяну, который любит разворачивать теневую деятельность и хорошо знает, кто и о чем договорился в кулуарах», - сказал он.
Араик Арутюнян подчеркнул, что власти делают все, чтобы превратить выборы из пропорциональных в мажоритарные и свести предвыборную кампанию к борьбе между личностями.
«Мы не должны попасть в ловушку. Если мы попадем в нее, значит, потерпели поражение, поскольку у власти много инструментов, а у оппозиции – мало», - резюмировал он.