Հայկ Կյուրեղյանը հացադուլ է հայտարարել. ՔԿՎ
Հայկ Կյուրեղյանն արդեն երկու օր է, ինչ հացադուլ է հայտարարել: Լուրն Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հաստատեցին ՔԿՎ մամուլի ծառայությունից:
«Հացադուլ է հայտարարել փետրվարի 22-ի ուշ երեկոյան», - փոխանցեցին ՔԿՎ-ից:
Ավելի վաղ, փետրվարի 22-ին, ՔԿՎ-ն հերքել էր մամուլում տարածված լուրերն այն մասին, որ Հայկ Կյուրեղյանը հացադուլ է հայտարարել՝ այդպիսով իր զորակցությունը հայտնելով «Սասնա ծռերին» հաց հասցրած և փետրվարի 9-ին հացադուլ հայտարարած Արթուր Սարգսյանին (Հաց բերող):
Հայկ Կյուրեղյանը մեղադրվում է 2015 թ. սեպտեմբերի 15-ին  «Նոյեմբերի 5-ի» գործով դատավարության առաջին նիստի օրը դատարանի բակում օդամղիչ ատրճանակով ոստիկանների ուղղությամբ կրակելու ու նրանցից մի քանիսին վիրավորելու համար: Հ. Կյուրեղյանը դատապարտվել է 9 տարվա ազատազրկման:

Айк Кюрегян объявил голодовку
Айк Кюрегян уже два дня как объявил голодовку. Эту информацию Aysor.am подтвердили в пресс-службе Уголовно-исполнительного управления министерства юстиции Армении.
«Он объявил голодовку поздно вечером 22 февраля», - сообщили в пресс-службе Уголовно-исполнительного управления.
Ранее, 22 февраля, пресс-служба Уголовно-исполнительного управления министерства юстиции Армении опровергла в беседе с корреспондентом Aysor.am распространенные сегодня в СМИ сведения о том, что Айк Кюрегян объявил голодовку в поддержку Артура Саркисяна, доставившего еду вооруженной группе «Сасна црер».
Айк Курегян обвиняется в том, что 15 сентября 2015 года, в первый день заседания суда по делу «5 ноября», открыл во дворе суда стрельбу из пневматического пистолета в направлении сотрудников полиции и ранил несколько правоохранителей. Айк Курегян приговорен к 9 годам лишения свободы.