Սերժ Սարգսյանը աշխատանքային այցով կմեկնի Բրյուսել
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը փետրվարի 26-28-ը աշխատանքային այց կկատարի Բելգիայի Թագավորություն՝ Բրյուսել, տեղեկացնում է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Երկօրյա այցի հագեցած օրակարգի շրջանակներում Հանրապետության նախագահը բարձր մակարդակի հանդիպումներ կունենա ԵՄ բոլոր կառույցների ղեկավարների՝ Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկի, Եվրոպական hանձնաժողովի նախագահ Ժան-Կլոդ Յունկերի, Եվրոպական միության արտաքին քաղաքականության և անվտանգության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ, Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ Ֆեդերիկա Մոգերինիի, Եվրոպական խորհրդարանի նախագահ Անտոնիո Տայանիի, ինչպես նաև Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության նախագահ Ժոզեֆ Դոլի և ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգի հետ:
Բրյուսելում նախատեսված է նաև նախագահ Սարգսյանի հանդիպումը «Կարնեգի» հետազոտական կենտրոնի փորձագետների հետ: Սերժ Սարգսյանը «Կարնեգի» կենտրոնում հանդես կգա ելույթով:
Հանրապետության նախագահն աշխատանքային այցի շրջանակներում կհանդիպի նաև հայ համայնքի գործարար ներկայացուցիչների հետ:

Президент Армении с рабочим визитом посетит Брюссель
Как сообщает пресс-служба президента, в ходе визита 26-28 февраля С.Саргсян встретится с руководителями всех структур ЕС – председателем Совета Европы Дональдом Туском, председателем Европейской комиссии Жан-Клодом Юнкером, главой внешней политики ЕС, вице-председателем Еврокомиссии Федерикой Могерини, председателем Европейского парламента Антонио Таяни, а также главой Европейской народной партии Жозефом Долом и генеральным секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом.
Президент Армении в Брюсселе встретится с экспертами исследовательского центра «Карнеги», где выступит с речью. С.Саргсян также встретится с представителями бизнес-сообщества армянской общины.