Բազմասեր Առաքելյանի և «Ծառուկյան» դաշինքի թեկնածուի միջև ծեծկռտուք է եղել. «Ժամանակ»
Վերջին օրերին բավական լարվել են ՀՀԿ ռեյտինգային ցուցակով Արագածոտնի մարզում առաջադրված նախկին ԲՀԿ-ական Բազմասեր Առաքելյանի և Գագիկ Ծառուկյանի հարաբերությունները:
«Ժամանակ»-ին հասած տեղեկություններով՝ նախօրեին ծագած վիճաբանության ժամանակ ծեծկռտուք է եղել Բազմասեր Առաքելյանի և  նույն տարածքում առաջադրված «Ծառուկյան» դաշինքի թեկնածուի միջև: «Ժամանակ»-ին հայտնի է, որ մարզում «Ծառուկյան» դաշինքից առաջադրվել էր նախկին ՀՀԿ-ական Խաչիկ Մանուկյանը և ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Լյովա Խաչատրյանը:
Գագիկ Ծառուկյանն անձամբ է խառնվել խնդրի կարգավորմանը: Թերթի տեղեկություններով, նախկին ԲՀԿ-ական Բազմասեր Առաքելյանին հովանավորում է ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը: Նրա կողքին են նաև մարզի քրեականները:

«Жаманак»: Между Базмасером Аракеляном и кандидатом от «Блока Царукян» произошла драка
В последние дни довольно обострились отношения между баллотирующимся по рейтинговому списку Республиканской партии Армении в Арагацотнской области, бывшим членом партии «Процветающая Армения» Базмасером Аракеляном и Гагиком Царукяном, пишет газета «Жаманак».
По сведениям издания, накануне возникшая между Базмасером Аракеляном и баллотирующимся на том же участке кандидатом от «Блока Царукян» ссора переросла в драку. Как стало известно, от «Блока Царукян» в области выдвинули свои кандидатуры бывший представитель Республиканской партии Армении Хачик Манукян и депутат от партии «Процветающая Армения» Лева Хачатрян. В урегулирование проблемы вмешался лично Гагик Царукян.
«По нашим сведениям, бывшего представителя "Процветающей Армении" Базмасера Аракеляна поддерживает начальник полиции Армении Владимир Гаспарян. Рядом с ним также криминальные авторитеты области», - пишет газета.