Բրիտանացի սքվոթերները Լոնդոնում հայտնաբերել են «Գորբաչով հիմնադրամի» փաստաթղթերը
Լոնդոնյան սքվոթերները (սքվոթինգը՝ հանրային տարածքները ազատականացնելու միջոց), որոնք գրավել են  Բուկինգեմյան պալատի դիմաց գտնվող առանձնատունը, հայտարարել են, որ դրանում հայտնաբերվել են փաստաթղթեր, որոնք վերաբերում են «Գորբաչով հիմնադրամին: Դրանք ստորագրել է անձամբ ԽՍՀՄ նախկին նախագահը, փոխանցում է Gazeta.ru-ն՝ հղում անելով The Guardian-ին:
Սքվոթերների խոսքով՝ հայտնաբերված թղթերը վերաբերում են Միխայիլ Գորբաչովի համագործաքկցությանը մի շարք համաշխարհային առաջնորդների, հասարակական գործիչների  և հոգևոր ղեկավարների հետ:
«Մենք կուզեինք աշխատել Գորբոչովի հետ, որպեսզի լուծենք այդ հարցերը», — հայտարարել են սքվոթերները:
Թերթը նշում է, որ հայտնաբերված փաստաթղթերի շարքում կան Գորբոչովի նամակներն՝ ուղղված մերձդնեսպրյան ընկերություններին հիմնադրամի աշխատանքին աջակցելու խնդրանքով:

СМИ: британские сквоттеры обнаружили в Лондоне документы «Горбачев-фонда»
Лондонские сквоттеры, захватившие особняк напротив Букингемского дворца, заявили, что обнаружили в нем документы «Горбачев-фонда», подписанные лично экс-президентом СССР. Об этом сообщает Gazeta.ru  со ссылкой на The Guardian.
По словам самих сквоттеров, найденные бумаги касаются сотрудничества Михаила Горбачева с рядом мировых политических лидеров, общественных деятелей и духовных глав.
«Мы хотели бы работать с Горбачевым, чтобы разрешить эти вопросы», — заявили сквоттеры.
Газета отмечает, что среди найденных документов есть письма Горбачева к транснациональным компаниям с просьбой поддержать работу фонда.