Պելեի որդին հանձնվել է Բրազիլիայի իշխանություններին. նրան բանտ կուղարկեն
Լեգենդար բրազիլացի ֆուտբոլիստ Պելեի որդին՝ 46-ամյա էդսոն Շոլբի Նասիմենտուն, ով առավել հայտնի է որպես Էդինիո, ներկայացել է ոստիկանություն, որպեսզի կրի 13-ամյա ազատազրկման պատիժը, փոխանցում է РИА Новости-ն:
2014 թվականին բրազիլական դատարանը Պելեի որդուն դատապարտել էր 13 տարվա ազատազրկման՝ փողերի լվացման համար, որոնք ստացվել էին թմրանյութերի վաճառքից։ Սակայն Էդինիոն ազատության մեջ է մնացել, քանի դեռ նրա միջնորդությունն ուսումնասիրվել է Վերաքննիչ դատարանում։
Հինգշաբթի դատարանը վերջնականապես հաստատել է մեղադրական վճիռը, սակայն մեղմացրել այն՝ հասցնելով 12 տարվա և 10 ամսվա։

Сын Пеле сдался бразильской полиции и отправится в тюрьму
Сын легендарного бразильского футболиста Пеле (полное имя Эдсон Арантис ду Насименту) Эдсон Шолби Насименту, более известный как Эдиньо, явился в полицию, чтобы начать отбывать 13-летний тюремный срок,  передает РИА Новости.
В 2014 году бразильский суд приговорил сына Пеле к 33 годам тюрьмы за отмывание денег, полученных от наркоторговли. Однако Эдиньо оставался на свободе, пока его ходатайства рассматривались в апелляционном суде.
В четверг суд окончательно подтвердил обвинительный вердикт, однако смягчил приговор до 12 лет и 10 месяцев.