«Ալեքս տեքստիլ»-ը համագործակցության վերաբերյալ բանակցում է «Zara»-ի և «H&M»-ի հետ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է «Ալեքս տեքստիլ» ընկերություն: Նախագահը տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանի, «Ալեքս տեքստիլ»-ի ղեկավարության և հյուրերի հետ շրջել է ընկերության արտադրամասերում, ծանոթացել կատարված ներդրումներին, արտադրական հզորությունների մեծացման, ժամանակակից սարքավորումներով նոր արտադրամասերի գործարկման ուղղությամբ վերջին տարիներին իրականացված աշխատանքներին, արտահանման ծավալներին և ընկերության զարգացման ծրագրերին:
«Ալեքս տեքստիլ» ընկերության տնօրեն Մարատ Մովսիսյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ ընկերության գործարաններն աշխարհում ամենաարագներից են:
«Մինչև այժմ կատարվել է մոտ 7 մլն եվրո ներդրում: Ծրագրում ենք նաև նման արտադրամասեր բացել մարզերում», - ասաց Մարատ Մովսիսյանը:
Նա նշեց, որ արտադրանքը համապատասխանում է միջազգային բոլոր չափանիշներին:
«Մեզ մոտ հիմա ներկա են «Zara»-ի և «H&M»-ի մատակարարները: Բանակցում ենք նրանց հետ համագործակցության մասին», - ասաց Մարատ Մովսիսյանը:
Մանկանան ու նորածինների հագուստի արտադրամասի պետ Ժորա Մովսիսյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ տվյալ արտադրանքը դեռևս միայն արտահանվում է.
«Ունենք մանակական «բոդիներ», «կոմբինիզոններ», տաբատներ, որոնք արտահանվում են Ռուսաստան: Աշխատում ենք «Детский мир»-ի հետ, որն ամբողջ Ռուսաստանում ունի մոտ 600 խանութ: Կոնկրետ այս արտադրամասը գործում է մոտ մեկ ամիս և ապահովում է 300-350 աշխատատեղ», - ասաց արտադրամասի պետը:

Компания «Алекс Текстиль» ведет переговоры о сотрудничестве с Zara и H&M
Президент Армении Серж Саргсян посетил сегодня компанию «Алекс Текстиль». Глава государства в сопровождении министра экономического развития и инвестиций Сурена Караяна и руководства компании обошёл цеха предприятия, ознакомился с производственными мощностями, объемами экспорта и программами развития.
Директор компании «Алекс Текстиль» Марат Мовсисян в беседе с журналистами отметил, что заводы компании оснащены самым современным и быстрым оборудованием.
«До сих пор осуществлены инвестиции примерно на 7 млн. евро. Мы планируем открыть такие цеха также в областях республики», - сказал Марат Мовсисян.
Он отметил, что продукция компании соответствует всем международным стандартам.
«Сейчас у нас находятся поставщики "Zara" и "H&M". Мы ведем переговоры о сотрудничестве с ними», - заявил М.Мовсисян.
Начальник цеха по пошиву детской одежды Жора Мовсисян заявил в беседе с журналистами, что вся продукция в настоящее время идет на экспорт.
«Детская продукция в основном экспортируется в Россию. Работаем с торговой сетью "Детский мир", которая имеет по всей России около 600 магазинов. Этот цех работает примерно месяц и обеспечивает 300-350 рабочих мест», - сказал начальник производства.