Ադրբեջանական ԶՈՒ-ն հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 35 անգամ
Մարտի 21-ին և լույս 22-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 35 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 400 կրակոց: Ադրբեջանական զինուժը դիպուկահար հրացաններից առավել ակտիվ կրակ է վարել արևելյան և հյուսիսարևելյան հատվածներում՝ արձակելով 31 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ պատասխան գործողությունների դիմելով միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

ВС Азербайджана нарушили режим перемирия около 35 раз
Накануне, 21 марта, и в ночь на 22 марта на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра, в том числе и из снайперских винтовок нарушили режим прекращения огня около 35 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах.
За указанный период ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций свыше 400 выстрелов.
Наиболее интенсивные нарушения противником режима прекращения огня с применением снайперских винтовок зарегистрированы на восточном и северо-восточном  участках линии соприкосновения войск (31 выстрел).
Передовые подразделения Армии обороны продолжают уверенно нести боевое дежурство, прибегая к ответным действиям лишь в случае крайней необходимости.