Պուտինը ցավակցել է Մեյին՝ Լոնդոնում տեղի ունեցած ահաբեկչության կապակցությամբ
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ցավակցություն է հայտնել Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյին՝ Լոնդոնում կատարված ահաբեկչական գործողության ողբերգական հետևանքների կապակցությամբ, հայտնում է ТАСС-ը՝ հղում անելով Կրեմլի մամուլի ծառայությանը:
«Ակնհայտ  է, որ ահաբեկչական սպառնալիքին դիմակայելու համար պահանջվում է համաշխարհային հանրակցության բոլոր անդամների ջանքերի իրական միավորումը», - նշել է ՌԴ ղեկավարը ցավակցական հեռագրում:
«Ահաբեկչության ուժերն ավելի ու ավելի նենգորեն ու ցինիկորեն են գործում»,- արձանագրել է պետության ղեկավարը:
Նա նաև կարեկցանքի և զորակցության խոսքեր է փոխանցել զոհվածների ընտանիքներին և շուտափույթ ապաքինման մաղթանքներ՝ բոլոր նրանց, ովքեր տուժել են ծայրահեղականի գործողություններից:

Путин выразил соболезнования Мэй в связи с терактом в Лондоне
Президент России Владимир Путин выразил соболезнования премьер-министру Великобритании Терезе Мэй в связи с трагическими последствиями террористического акта, совершенного в центре Лондона, передает ТАСС со ссылкой на  пресс-службу Кремля.
«Очевидно, что для противостояния террористической угрозе требуется реальное объединение усилий всех членов мирового сообщества», - заявил российский лидер в телеграмме соболезнования.
«Силы террора действуют все более коварно и цинично», - констатировал глава государства.
Он также передал слова сочувствия и поддержки семьям погибших и пожелания скорейшего выздоровления всем, кто пострадал от рук экстремиста.