Ռուսաստանում դադարեցվել է «Եհովայի վկաների» գործունեությունը
Ռուսաստանում դադարեցվել է «Ռուսաստանում Եհովայի վկաների կառավարման կենտրոն» կրոնական կազմակերպության գործունեությունը, հայտնում է Ռուսաստանի արդարադատության նախարարության կայքը, փոխանցում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը:
Կազմակերպությունն ընդգրկվել է հասարակական և կրոնական միությունների ցանկում, որոնց գործունեությունը դադարեցված է «ծայրահեղական գործունեության իրականացման առնչությամբ»:
Ռուսաստանում կազմակերպության հետագա աշխատանքի մասին վերջնական որոշումը պետք է ընդունի Գերագույն դատարանը՝ ապրիլի 5-ին:
Մարտի 17-ին Արդարադատության նախարարությունը Գերագույն դատարան հայց էր ուղարկել՝ պահանջելով կազմակերպությունը ճանաչել ծայրահեղական և արգելել դրա գործունեությունը երկրում:

В России приостановлена деятельность «Свидетелей Иеговы»
Деятельность религиозной организации «Управленческий центр Свидетелей Иеговы в России» приостановлена, сообщается на сайте министерства юстиции России, передает русская служба BBC.
Организация была внесена минюстом в список общественных и религиозных объединений, деятельность которых приостановлена «в связи с осуществлением экстремистской деятельности».
Окончательное решение о дальнейшей работе организации в России должно быть принято Верховным судом 5 апреля.
17 марта минюст направил в Верховный суд иск с требованием признать экстремистской организацию «Управленческий центр Свидетелей Иеговы в России» и запретить ее деятельность в стране.