Էսօր Ծառուկյանը գնում ա ոչ թե կոալիցիա կազմելու, այլ գնում ա՝ 50+1 հավաքելու. Ծառուկյանը՝ Արտաշատում
24/03/2017 16:19
Այսօր Արարատի մարզում «Ծառուկյան» դաշինքի առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը դարձյալ հիշել է 2015 թվականի փետրվարյան դեպքերը, երբ հրաժարվեց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահի պաշտոնից, հեռացավ ակտիրվ քաղաքականությունից:
«Դուք գիտեք՝ պարոն Ծառուկյանի հետ 2015 թվականին ինչ կատարվեց, ձեր անվերապահ վստահությունը կար, ձեր ցավը տանեմ: Դա հեղափոխություն էր, դա ընտրություն չէր: Պետք է արյուն թափվեր, բայց ես դրա տակ չէի կարա մտնեի: Էդ ժամանակ ոչ մի ընդդիմադիր չկար Ծառուկյանի կողքին կանգնած, Ծառուկյանն էր միայն մնացել, ու Ծառուկյանն ասեց՝ ես էջը ծալում եմ, միայն իմ ժողովրդի մատից արյուն չթափվի», - Արտաշատում մարդկանց հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց Գագիկ Ծառուկյանը:
Նշենք, որ Արտաշատի քաղաքապետը Ծառուկյանի փեսան է, նախկին վարչապետ և նախկին ՀՀԿ-ական Հովիկ Աբրահամյանի որդին՝ Արգամ Աբրահամյանը:
Նա հայտարարեց, որ իրեն պաշտոն պետք չի, գումար պետք չի, իր հարստությունը վաստակել է «Աստծո կամոք», ժողովրդին «բաժին է հանել» ու դրա համար «Աստված շատ է տվել»:
«Ես պարտք ունեմ ձեզ տալու, սիրելի ժողովուրդ, դա իմ խաչն ա, պետք ա տանեմ: Էսօր ոչ թե Ծառուկյանը գնում ա կոալիցիա կազմելու, այլ գնում ա՝ հաղթելու, 50+1 հավաքելու: Ու ամեն ինչ կախված ա ձեզնից, սիրելի ժողովուրդ», - արտաշատցիներին հայտարարեց Ծառուկյանը:
Այնուհետև ԲՀԿ առաջնորդը ներկայացրեց Արտաշատում «Ծառուկյան» դաշինքի թեկնածուին՝ Արգամ Աբրահամյանին ու գովեց փեսային. «Խոսքի տեր մարդ ա, ուզում ա անի, ուզում ա արդարացի լինի»:

Гагик Царукян: Сегодня Царукян идет не к созданию коалиции, а к победе
Сегодня в ходе предвыборной кампании «Блока Царукян» в Араратской области Гагик Царукян вновь вспомнил февральские события 2015 года, когда отказался от должности председателя партии «Процветающая Армения» и вышел из активной политики.
«Вы знаете, что произошло с господином Царукяном в 2015 году, у меня было ваше безоговорочное доверие. Это была революция, а не выборы. Должна была пролиться кровь, но я не мог взять на себя такое. Тогда рядом с Царукяном не было ни одного оппозиционера, остался только Царукян и Царукян сказал: я переворачиваю эту страницу, кровь моего народа не прольется», - заявил во время встречи с жителями Арташата Гагик Царукян.
Отметим, что мэр города Арташата – зять Гагика Царукяна, сын бывшего члена Республиканской партии Армении, экс-премьера Овика Абраамяна – Аргам Абраамян.
Гагик Царукян заявил о том, что не нуждается ни в должностях, ни в деньгах, заработал свое богатство «по воле Божьей» и всегда «делился» с народом.
«У меня есть долг перед вами, это мой крест и я должен его нести. Сегодня Царукян идет не к созданию коалиции, а к победе, к тому, чтобы набрать 50+1 голос. И все зависит от вас», - заявил Гагик Царукян.
Затем лидер партии «Процветающая Армения» представил кандидата в депутаты от «Блока Царукян» в Арташате Аргама Абраамяна: «Это человек слова, он хочет заниматься делом и быть справедливым».