Մարին Լե Պենը կանխատեսել է Եվրամիության «մահ»
Ֆրանսիայի նախագահի թեկնածու Մարին Լե Պենը հայտարարել է, որ ԵՄ-ն կանհետանա աշխարհի քաղաքական քարտեզից։ Կողմնակիցների առջև ելույթի ժամանակ նա խոստացել է պաշտպանել Ֆրանսիան գլոբալիզացիայից, փոխանցում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով Reuters-ին։
«Ազգային ճակատի» առաջնորդը հայտարարել է, որ որպես ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի ընտրվելուց և Մեծ Բրիտանիայում հանրաքվեից հետո Ֆրանսիայի ընտրությունը կլինի հերթական քայլը, որը նա բնութագրել է որպես «մարդկանց գլոբալ ապստամբություն»։
«Եվրամիությունը կմահանա, քանի որ այն մարդկանց այլևս պետք չէ։ Ամբարտավան գերիշխանությունները դատապարտված են անհետանալու երկրի երեսից», - հայտարարել է Լե Պենը։
«Եկել է գլոբալիստներին ջախջախելու ժամանակը», - ասել է նա իր հիմնական մրցակիցներ Էմանուել Մակրոնի և Ֆրանսուա Ֆիյոնի հասցեին՝ մեղադրելով նրանց հանուն ԵՄ-ի և շուկայի շահերի «դավաճանության» համար։

Марин Ле Пен предрекла «смерть» Евросоюзу
Кандидат в президенты Франции Марин Ле Пен заявила, что Евросоюз пропадет с политической карты мира. При этом в своем обращении к сторонникам она пообещала защитить Францию от глобализации, передает РИА Новости со ссылкой на агентство Рейтер.
Лидер партии «Национальный Фронт» Марин Ле Пен заявила, что после избрания Дональда Трампа в качестве президента США и референдума в Великобритании, выборы во Франции будут очередным шагом, который она охарактеризовала как «глобальное восстание людей».
«Евросоюз погибнет, потому что людям он больше не нужен. Надменным гегемониям суждено исчезнуть с лица земли», — заявила Ле Пен под звуки аплодисментов.
«Пришло время разгромить глобалистов»,- сказала она в адрес своих основных соперников Эммануэля Макрона и Франсуа Фийона, обвиняя их в «предательстве» ради Европейского союза и интересов рынка.