Ծառուկյան. Երկրի ներսում թշնամիներ չունենք, բայց նախանձողներ շատ ունենք
Քարից էլ լինես` չես կարող դիմանալ մտածելով, որ մարդիկ անճարությունից անդունդի եզրին են կանգնած, այսօր «Ծառուկյան» դաշինքի ամփոփիչ հավաքին ասաց դաշինքի ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը:
«Մենք շրջել ենք բոլոր մարզերով` լսել ժողովրդի հոգս ու խնդիրը: Քար էլ լինես` չես կարող դիմանալ: Ես իմ թիմին տեղյակ եմ պահել, որ հանդիպումների ժամանակ որևէ մեկը չփորձվի մրցակիցներին վիրավորելու, ցեխ շպրտելու: Մենք երկրի ներսում թշնամի չունենք, մենք այսօր մրցակից ենք, բայց որոշ մարդիկ համարում են, որ թշնամի ենք: Մենք թշնամի չունենք, բայց նախանձողներ շատ ունենք»,- ասաց Գագիկ Ծառուկյանը` ավելացնելով.
«Մեր ուզածը թշնամանքը չէ, մեր ուզածը համակարգ փոխելն է, օրենք փոխելն է, բարեփոխումներ կատարելն է: Պետք է հրավիրենք տարբեր երկրներից ամենաուժեղ բարեփոխիչներին, ներկայացնենք մեր երկրի վիճակը, պետության իրավիճակը` ի՞նչ կարելի է անել: Ցանկացած խնդիր լուծում ունի»:

Гагик Царукян: У нас нет врагов внутри страны, но есть много завистников
Если даже у человека каменное сердце, сложно выдержать, когда видишь, что люди от беспомощности оказались на краю обрыва, заявил сегодня Гагик Царукян на обобщающем собрании «Блока Царукян».
«Мы побывали во всех областях, знаем о проблемах и заботах народа. Если даже у тебя каменное сердце, сложно выдержать это. Я проинформировал свою команду, чтобы во время встреч кто-либо не пытался оскорблять конкурентов. У нас нет врагов внутри страны, мы сегодня соперники, но некоторые люди считают, что мы враги. У нас нет врагов, однако есть много завистников», - заявил Гагик Царукян.
«Мы не хотим вражды, мы просто хотим изменить систему, законы, осуществить реформы. Мы должны пригласить из различных стран самых сильных реформаторов, представить им ситуацию в стране, что можно сделать. Любая проблема имеет свое решение», - отметил Гагик Царукян.