Չինաստանում 22 բեռնատարներ են բախվել
Չինաստանի Շանդուն գավառի մայրուղում 22 բեռնատարների մասնակցությամբ վթարի հետևանքով առնվազն 2 մարդ է զոհվել, ևս 10-ը վիրավորվել են, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Հաղորդվում է, որ տեղի ժամանակով 6։50-ից մինչ 7։04 21 կմ երկարությամբ մայրուղու հատվածում՝ Թայան քաղաքի շրջանում, հինգ ճանապարհատրանսպորտային պատահարներ են տեղի ունեցել։
Միջադեպից հետո դեպքի վայր են ժամանել, ոստիկաններ, փրկարարներ, բժիշկներ։ Ներկա պահին դեպքի վայրում աշխատանքները շարունակվում են։ Վթարի պատճառները պարզաբանվում են, սակայն նշվում է, որ այն կարող էր տեղի ունենալ վարորդների կողմից անվտանգ հեռավորությունը չպահելու հետևանքով։

В Китае столкнулись 22 грузовика
По меньшей мере два человека погибли, еще 10 получили ранения при нескольких ДТП с участием 22 грузовиков на участке трассы в провинции Шаньдун, сообщает РИА Новости со ссылкой на сайт «Дачжун ван» со ссылкой на полицию.
Сообщается, что с 6.50 до 7.04 по местному времени на участке трассы длиной в 21 километр в городском округе Тайань последовательно произошли сразу пять дорожно-транспортных происшествий.
После случившегося на место прибыли полицейские, спасатели, медики. В настоящий момент на месте происшествия продолжаются работы. Причина ДТП выясняется. Однако отмечается, что аварии могли произойти из-за несоблюдения водителями безопасной дистанции.