Պուտինը ՆԱՏՕ-ի անդամներին անվանել է չինական արձանիկներ
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ՆԱՏՕ-ի անդամների արձագանքը սիրիական ավիաբազային ուղղված ԱՄՆ հարվածին համեմատել է չինական արձանիկների վարքի հետ, փոխանցում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը:
«Ինչպես են արձագանքե՞լ ՆԱՏՕ-ի դաշնակիցները։ Բոլորը գլխով են անում, ինչպես չինական արձանիկներ՝ չվերլուծելով տեղի ունեցող ոչ մի բան», - ասել է Պուտինը՝ «Միր» հեռուստաալիքի հետ հարցազրույցում։
Ռուսաստանի նախագահի խոսքով՝ սիրիական զորքերի կողմից քիմիական զենքի կիրառման ապացույցներ չկան։
«Իսկ միջազգային իրավունքի խախտումներ կան։ Դա ակնհայտ փաստ է։ Առանց ՄԱԿ ԱԽ արտոնման հարված է հասցվում ինքնիշխան երկրի», - ասել է Պուտինը։

Путин назвал членов НАТО китайскими болванчиками
Президент России Владимир Путин сравнил реакцию членов НАТО на удары США по сирийской авиабазе с поведением китайских болванчиков,  передает русская служба BBC.
«Как отреагировали союзники по НАТО? Все кивают, как китайские болванчики, не анализируя ничего, что происходит», - заявил Путин в интервью телеканалу «Мир».
По словам президента России, доказательств применения химического оружия сирийскими войсками нет. «А нарушения международного права есть. Это очевидный факт. Без санкции совета безопасности ООН наносится удар по суверенной стране», - сказал Путин.