ԱՄՆ-ում ձերբակալել են Օբամայի դստերը հետապնդած տղամարդուն
ԱՄՆ-ի Գաղտնի ծառայության աշխատակիցները տաղամարդու են ձերբակալել, ով հետապնդել է նախկին նախագահի դստերը՝ Մալիա Օբամային, և փորձել է նրան առաջարկություն անել, փոխանցում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով New York Daily News-ին:
Պարբերականի տեղեկությունով՝ տղամարդը Նյու Յորքի 30-ամյա բնակիչ Ջեյր Նիլթոն Քարդոսոն է, որը նախկինում փորձել է մտնել Սպիտակ տան տարածք: Ապրիլի 10-ին տղամարդը Մալիային բարձրաձայն խնդրել է իր հետ ամուսնանալ, նաև թափանցել է այն շենք, որտեղ Մալիան պրակտիկա է անցնում: Երկու օր հետո նա արդեն Օբամայի դստեը հետապնդել է:
Գաղտնի ծառայության աշխատակիցները հաջորդ օրը զրուցել են տղամարդու հետ, որից հետո որոշել են, որ նա, հնարավոր է, հոգեկան առողջության հետ կապված խնդիրներ ունի և ուղարկել են փորձաքննություն անցնելու: Ոստիկանությունը դեռևս մտածում է Քարդոսոյի դեմ ոտնձգության մեղադրանքով գործ հարուցելու մասին, որը նախկինում որևէ հանցագործությունչի կատարել:

В США задержали мужчину, преследовавшего дочь Обамы
Сотрудники Секретной службы США задержали мужчину, который преследовал 18-летнюю дочь экс-президента США Малию Обаму и пытался сделать ей предложение, передает РИА Новости со ссылкой на издание New York Daily News.
По данным издания, мужчиной оказался 30-летний житель Нью-Йорка Джейр Нилтон Кардосо, в прошлом пытавшийся попасть на территорию Белого дома. Газета пишет, что 10 апреля мужчина громко умолял Малию выйти за него замуж, а также проник в здание в Нью-Йорке, где Малия проходит практику. Два дня спустя он уже преследовал дочь Обамы.
Сотрудники Секретной службы на следующий день провели беседу с мужчиной и после этого решили, что возможно, у мужчины проблемы с психическим здоровьем и отправили в клинику для прохождения экспертизы. Полиция пока обдумывает, заводить ли дело о домогательстве на Кардосо, который не был замечен за совершением каких-либо преступлений.