Ասադ. Ահաբեկիչները քիմիական զենք են ստանում Թուրքիայից
Սիրիան հարյուր տոկոսով վստահ է, որ ահաբեկիչները քիմիական զենք են ստանում Թուրքիայից: Այս մասին РИА Новости-ն տված հարցազրույցում հայտարարել է Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադը:
«Թուրքիայից: Ուղղակիորեն Թուրքիայից, և կան դրա ապացույցները, դրանցից մի քանիսը մի քանի տարի առաջ ներկայացվել էին Համացանցում»,-  ասել է Ասադը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե ահաբեկիչները որտեղի՞ց կարող են քիմիական զենք ստանալ:
Նրա խոսքով՝ «ահաբեկիչների համար փող, զենք, ցանկացած նյութական ապահովություն, նորակոչիկներ և այդօրինակ նյութեր ստանալու միակ երթուղին անցնում է Թուրքիայով, հյուսիսից նրանք այլ ճանապարհ չունեն»: «Ուստի հարյուր տոկոսով դա Թուրքիան է», - հավելել է Ասադը:

Асад: Террористы получают химоружие из Турции
Сирия на сто процентов уверена, что террористы получают химическое оружие из Турции, заявил в интервью РИА Новости президент САР Башар Асад.
«Из Турции. Напрямую из Турции, и этому есть доказательства, некоторые из них были представлены в интернете несколько лет назад», — заявил Асад, отвечая на вопрос, откуда террористы могут получать химическое оружие.
По его словам, «единственный маршрут для террористов для получения денег, вооружения, любого материального обеспечения, новобранцев и подобных веществ идет через Турцию, другого пути с севера у них нет». «Поэтому на 100% это Турция», — заключил Асад.