Վենեսուելայում ցույցերի ժամանակ ավելի քան 220 մարդ է տուժել
Վենեսուելայում հինգշաբթի անցկացված բողոքի զանգվածային ցույցերի ժամանակ ուժայինների հետ ցուցարարների բախումների ընթացքում տուժել է 223 մարդ։ Այս մասին հայտնում է «Ժողովրդավարական միասնության կլոր սեղան» ընդդիմադիր բլոկը, փոխանցում РИА Новости-ն:
Պատգամավոր Մարիալբերտ Բարիոսի տվյալներով՝ ցույցերի ընդամենը 2 օրում 585 մարդ է ձերբակալվել՝ հայտնում է Nacional պորտալը։
Զանգվածային ցույցերը Վենեսուելայում ընթանում են ապրիլի 4-ից։ Դրանք սկսվել էին Գերագույն դատարանի որոշումից հետո, որը լրջորեն սահմանափակել էր ընդդիմադիր ազգային ժողովի իշխանությունը։ Որոշումն արդյունքում չեղարկվել է, սակայն ընդդիմության կողմնակիցները փողոց են դուրս եկել՝ դատարանի անդամների հրաժարականի պահանջով։

Во время протестов в Венесуэле пострадали более 220 человек
Число пострадавших в ходе столкновений с силами правопорядка во время массовых протестов в Венесуэле в четверг составило 223 человека, сообщает оппозиционный блок «Круглый стол демократического единства», передает РИА Новости..
По данным депутата Мариальберт Барриос, всего за два дня манифестаций были задержаны 585 человек, отмечает портал Nacional.
Массовые протесты в Венесуэле идут с 4 апреля, они начались после решения Верховного суда, серьезно ограничившего власть оппозиционной национальной ассамблеи. Решение впоследствии было отменено, однако сторонники оппозиции вышли на улицы с требованием отставки членов суда.