Կանադան ընդլայնել է պատժամիջոցներն ընդդեմ Սիրիայի
Կանադան ընդլայնել է տնտեսական պատժամիջոցները Դամասկոսի դեմ՝ ցուցակում ներառելով 16 ֆիզիկական անձանց և 5 ընկերությունների, որոնք կապված են Սիրիայի կառավարության հետ։ Այս մասին ասվում է Կանադայի կառավարության կայքում, փոխանցում է ТАСС-ը:
«Իրավիճակը Սիրիայում իրենից ներկայացնում է համընդհանուր խաղաղության ու անվտանգության վտանգավոր խախտում, ինչը հանգեցրել է կամ կարող է հանգեցնել լուրջ միջազգային ճգնաժամի», - ասվում է նախարարների կաբինետի հայտարարությունում։
2012 թվականին Օտտավան Սիրիայի դեմ պատժամիջոցներ էր սահմանել՝ նախագահ Բաշար ալ Ասադին ճնշելու համար, իսկ նույն թվականի մարտին փակել իր դեսպանատունը Սիրիայում:

Канада расширила санкции против Сирии
Канада расширила экономические санкции против Дамаска, внеся в список 16 физических лиц и пять компаний, связанных с правительством Сирии. Об этом сообщается на сайте канадского правительства, передает ТАСС.
«Ситуация в Сирии представляет собой опасное нарушение всеобщего мира и безопасности, что привело или может привести к серьезному международному кризису», - говорится в заявлении кабинета министров.
В 2012 году Оттава ввела санкции с целью усилить давление на президента Сирии Башара Асада, а в марте того же года закрыла свое посольство в Сирии.