Թրամփի վարչակազմի գործողություններն անհանգստություն են առաջացնում. Լուկաշենկո
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմի գործողությունները անհանգստություն են առաջացնում, հայտարարել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ժողովրդին և խորհրդարանին ուղղված ուղերձում, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Սիրիայում վերջին իրադարձությունները, Կորեական թերակղզում լարվածության աճն անհագստություն են առաջացնում, կհաղթահարի արդյոք Վաշինգտոնը իր կամքն աշխարհին թելադրելու գայթակղությունը», - ասել է Բելառուսի նախագահը:
«Հույս ունեմ, որ աշխարհաքաղաքական խաղացողների գործողություններում այս անգամ կհաղթի բանականությունը», - նշել է նա:

Действия администрации Трампа вызывают тревогу.  Лукашенко
Действия новой администрации президента США Дональда Трампа вызывают тревогу, заявил в пятницу президент Белоруссии Александр Лукашенко во время послания народу и парламенту, передает РИА Новости.
«Последние действия в Сирии, рост напряженности на Корейском полуострове вселяют скорее тревогу, преодолеет ли Вашингтон соблазн вновь пытаться диктовать свою волю остальному миру», — сказал Лукашенко.
«Искренне надеюсь, что разум в действиях всех геополитических игроков на сей раз возобладает», — отметил он.