«Բորուսիայի» ավտոբուսի վրա հարձակման կասկածանքով Ռուսաստանի քաղաքացի է ձերբակալվել
Գերմանիայի ոստիկանությունը Դորտմունդի «Բորուսիա» ֆուտբոլային ակումբի ավտոբուսի մոտ տեղի ունեցած պայթյուններին ներգրավվածության կասկածանքով ձերբակալել է Ռուսաստանի 28-ամյա քաղաքացի Սերգեյ Վ.-ին, հայտնում էBild-ը:
AP գործակալությունը նշում է, որ կասկածյալը երկքաղաքացիություն ունի՝ գերմանական և ռուսական:
Դատախազության տարածած հայտարարությունում նշվում է, որ Սերգեյ Վ.-ն կարող էր գործել ֆինանսական շարժառիթներով՝ հույս ունենալով, որ «Բորուսիայի» բաժնետոմսերի գինը կնվազի ֆուտբոլիստների ավտոբուսի վրա հարձակումից հետո:
Bild-ը, վկայակոչելով աղբյուրների, հայտնել է, որ Սերգեյ Վ.-ն կարող էր ռումբերը գործի դնել հեռակա կարգով՝ «L’Arrivee» հյուրանոցից, որտեղ մնում էին ֆուտբոլիստները

По подозрению в нападении на автобус «Боруссии» задержали гражданина России
Полиция Германии задержала по подозрению в причастности к взрывам у автобуса дортмундской «Боруссии» гражданина России 28-летнего Сергея В., сообщает Bild.
В свою очередь AP уточняет, что у подозреваемого двойное гражданство — Германии и России.
В заявлении, распространенном прокуратурой, говорится, что Сергей В. мог действовать по финансовым мотивам, рассчитывая на то, что цена акций «Боруссии» снизится после нападения на автобус с игроками.
Bild со ссылкой на источники сообщает, что Сергей В. мог привести бомбы в действие дистанционно из отеля «L`Arrivée».
На резком падении акций «Боруссии» после взрыва, подсчитало немецкое издание, Сергей В. мог заработать до 3,9 миллиона евро.