Հրաձգություն Փարիզի կենտրոնում. պատասխանատվությունը ստանձնել է ԻՊ-ը
Փարիզում Ելիսեյան պալատի շրջակայքում փոխհրաձգության հետևանքով ոստիկան է զոհվել, ևս երկուսը վիրավորվել են: Տուժածների մասին տեղեկությունը ճշտվում է, փոխանցում է KP.ru-ն:
Հարձակվողը սպանվել է պատասխան կրակով։ Սակայն նրա աջակիցը, ոստիկանների տվյալով, հնարավոր է՝ թաքնվել է: Հատուկ գործողություններ են իրականացվում, Ելիսեյան պալատի մոտակայքից մարդիկ տարհանվել են: Երկրորդ հանցագործին որոնում են:
Իրավապահ մարմինները հայտարարել են, որ Ֆրանսիայի մայրաքաղաքում տեղի ունեցածը կարող է ահաբեկչություն լինել: Նրանք նաև հայտնել են, որ վնասազերծված 39-ամյա հանցագործը ներառված էր ծայրահեղականների տվյալների բազայում:
Ավելի ուշ ահաբեկչության պատասխանատվությունը ստանձնել է ԻՊ (Ռուսաստանում և մի շարք այլ երկրներում արգելված) ահաբեկչության խմբավորումը:
Ֆրանսիայի նախագահի թեկնածուներ (ընտրությունները նախատեսված են ապրիլի 23-ին) Ֆիյոնն ու Լե Պենը հայտարարել են, որ չեղարկել են նախընտրական այցերը:

Стрельба в центре Парижа: ответственность за теракт взяли на себя боевики ИГ
В районе Елисейских полей в Париже вечером 20 апреля неизвестный открыл стрельбу. Один полицейский погиб на месте. Двое его соратников госпитализированы с тяжёлыми ранениями, но живы. Информация о пострадавших уточняется, передает KP.ru.
Нападавшего ликвидировали. Но его сообщник, по мнению спецслужб, смог скрыться. Проходит спецоперация - людей эвакуировали с Елисейских полей, пособника преступника ищут.
Правоохранительные органы сразу заявили, что стрельба в сердце Франции могла быть терактом. И сообщили, что ликвидированный 39-летний преступник был в базе данных экстремистов.
Позднее ответственность за теракт взяли на себя боевики ИГ (запрещённой в РФ экстремистской организации).
Кандидаты в президенты Франции (выборы пройдут 23 апреля) Фийон и Ле Пен после стрельбы в Париже отменили все свои предвыборные поездки.