Աֆղանստանում Մազարի Շարիֆի բազաներից մեկի վրա գրոհայինների հարձակման հետևանքով հայ խաղաղապահները չեն տուժել. Արծրուն Հովհաննիսյան
22/04/2017 14:39
Մազարի Շարիֆի բազաներից մեկի վրա կատարված հարձակումից հայ խաղաղապահներից որևէ մեկը չի տուժել, հայտնել է ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Նրանք շարունակում են կատարել իրենց ծառայությունը այլ բազայում», - նշել է ՊՆ մամուլի քարտուղարը։
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ «Թալիբան» շարժման գրոհայիններն առնվազն 70 աֆղան զինծառայողի են սպանել Աֆղանստանի հյուսիսային Մազարի-Շարիֆ քաղաքի արվարձանում տեղակայված բազայի վրա հարձակման ժամանակ:

Арцрун Ованнисян: Армянские миротворцы не пострадали в результате атаки на одну из военных баз в Афганистане
22/04/2017 15:10
В результате атаки на военную базу на севере Афганистана армянские миротворцы не пострадали, сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
«Армянские миротворцы продолжают нести службу на другой базе», - отметил Арцрун Ованнисян.
Ранее сообщалось, что 150 афганских военнослужащих погибли при нападении боевиков на военную базу четвёртого по величине города Афганистана Мазари-Шариф в провинции Балх. Ответственность за нападение взяло на себя движение «Талибан».