Չեղավ Նիկոլ ջան, մեզ լավ չեք նայում. քաղաքացին՝ Նիկոլ Փաշինյանին
«Ելք» դաշինքի՝ Ավանում կազմակերպված քարոզարշավի ժամանակ բնակիչներից մեկը մոտեցավ դաշինքի ավագանու ցուցակը գլխավորող, քաղաքապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանի՝ ասելով, որ քաղաքապետը պետք է մտածի իրենց արժանապատիվ ապրուստի մասին:
«Եթե ընտրվեմ քաղաքապետ, իհարկե լավ եմ աշխատելու, դուք լինելու եք գոհ», - ասաց Փաշինյանը:
«Այսինքն՝ պակաս տեղ չեք թողելու հա՞: Չեղավ Նիկոլ ջան, մեզ լավ չեք նայում: Բա 40 հազար դրամ թոշակով մարդ կապրի՞», -հակադարձեց քաղաքացին՝ նշելով, որ Հայաստանի կառավարությունը մահացած է և պետք է դրա թաղումը կազմակերպել:
«Ընտրություն էր: Գնայիք ապրիլի 2-ին կազմակերպեիք: Դուք էդ շանսը ունեիք: Մայիսի 14-ին էլ ունեք», - ասաց Փաշինյանը:

Житель Авана – Николу Пашиняну: Так не годится, Никол джан, плохо заботитесь о нас
Во время предвыборной агитации блока «Елк» в административном районе Аван один из жителей района подошел к возглавляющему список блока кандидату в мэры Еревана Николу Пашиняну, заявив, что мэр должен думать о достойной жизни граждан столицы.
«Если я буду выбран мэром, конечно, буду работать хорошо, вы будете довольны», - сказал Никол Пагинян.
«То есть, хотите сказать, что недостатков не будет? Так не годится, Никол джан, плохо заботитесь о нас. Разве можно жить на 40 тысяч драмов?» - отреагировал гражданин, отметив, что правительство Армении умерло и нужно организовать его похороны.
«Были выборы. Пошли бы организовали 2-го апреля, ведь у вас был этот шанс. 14-го мая тоже есть», - сказал в ответ Никол Пашинян.