Հանձնարարվել է կազմակերպել Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր այցելողների տրանսպորտային սպասարկումը
Երևանի քաղաքապետի 2017 թվականի մարտի 31-ի «Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված միջոցառում կազմակերպելու մասին» որոշման համաձայն` 2017թ. ապրիլի 24-ին՝ Հայոց մեծ եղեռնի զոհերի հիշատակի օրվա կապակցությամբ, Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր այցելողները «Հրազդան» մարզադաշտին հարող տարածքից ժամը 08.30-ից մինչև 22.00-ն անվճար կտեղափոխվեն հետևյալ երթուղիներով.
• Թ.1 երթուղի - «Հրազդան» մարզադաշտ - Աթենքի փողոց - Հաղթանակի կամուրջ - Արգիշտիի - Իտալիայի - Խորենացու - Ագաթանգեղոսի փողոցներ - մետրոպոլիտենի «Զորավար Անդրանիկ» կայարան:
Հետադարձը` Ագաթանգեղոսի - Գր. Լուսավորչի - Արգիշտիի փողոցներ - Հաղթանակի կամուրջ - Աթենքի փողոց - «Հրազդան» մարզադաշտ:
• Թ.2 երթուղի - «Հրազդան» մարզադաշտ-Ծիծեռնակաբերդի խճուղի- Լենինգրադյան, Կիևյան փողոցներ-մետրոպոլիտենի «Բարեկամություն» կայարան:

Транспортное обслуживание посетителей мемориального комплекса «Цицернакаберд» 24 будет бесплатным
Согласно решению мэра Еревана от 31 марта 2017 года «Об организации мероприятий, приуроченных ко Дню памяти жертв Геноцида армян», 24 апреля будет организовано транспортное обслуживание посетителей мемориального комплекса «Цицернакаберд».
24 апреля все желающие посетить мемориальный комплекс могут воспользоваться бесплатным транспортом с 08:30 до 22:00 со стадиона «Раздан» по 2-м маршрутам. Первый маршрут: стадион «Раздан» – ул.Атенка – мост Победы – ул.Аргишти – ул.Италии – Хоренаци – Агатангехоса – станция метро «Зоравар Андраник».
Обратный маршрут: ул.Агатангехоса – Гр.Лусаворича – Аргишти – мост Победы – ул.Атенка – стадион «Раздан».
Маршрут №2: стадион «Раздан» – Цицернакабердское шоссе – ул.Ленинградян – Киевян – станция метро «Барекамутюн».