Վենեսուելայում անկարգությունների ընթացքում մահացել է 12 մարդ
Վենեսուելայի Գլխավոր դատախազության հաղորդմամբ՝ անցած գիշեր Կարակասում անկարգությունների ու թալանի ժամանակ մահացել է 12 մարդ, փոխանցում է РИА Новости-ն:
Եվս 7 մարդ վնասվածքներ է ստացել։
Թալանը սկսվել է Պարոկիա-դել-Վալիե շրջանում հինգշաբթի ուշ երեկոյան և շարունակվել ողջ գիշեր։ Այդ իրադարձությունները տեղի են ունեցել ընդդիմության զանգվածային բողոքի ակցիաներից հետո, որոնց ընթացքում 2 օրում սպանվել է 4 մարդ։
Վենեսուելայում զանգվածային բողոքի ակցիաները սկսվել են այն բանից հետո, երբ Գերագույն դատարանը սահմանափայել է ըննդիմադիր ազգային ասամբլեայի իշխանությունը:

Число погибших в ходе беспорядков в Венесуэле достигло 12 человек
Генеральная прокуратура Венесуэлы сообщила об увеличении числа погибших в ходе беспорядков и грабежей в Каракасе в ночь на пятницу до 12 человек, передает РИА Новости.
Еще семь человек получили ранения.
Грабежи начались в районе Паррокия-дель-Валье поздно вечером в четверг и продолжались всю ночь. Эти события происходили после массовых акций протеста оппозиции, в которых за два дня были убиты еще четыре человека. Всего же с 4 апреля, когда начались протесты, их жертвами уже стали более 20 человек.
Массовые протесты в Венесуэле начались после решения Верховного суда, серьезно ограничившего власть оппозиционной национальной ассамблеи.