Մակրոնը և Լե Պենը դուրս են գալիս Ֆրանսիայի նախագահի ընտրությունների երկրորդ փուլ
«Առաջ» շարժման հիմնադիր Էմանուել Մակրոնը և «Ազգային ճակատ» կուսակցության առաջնորդ Մարին Լե Պենը դուրս են գալիս Ֆրանսիայի նախագահի ընտրությունների երկրորդ փուլ՝ վկայում են երկրի ՆԳՆ տվյալները ձայների 97.47 տոկոսի հաշվարկի արդյունքներով, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Հանրապետականներ» կուսակցության թեկնածու, Ֆրանսիայի նախկին վարչապետ Ֆրանսուա Ֆիյոնը դուրս է մնում ընտրապայքարից։ Նա ստացել է ընտրողների 19.94 տոկոսի աջակցությունը։ Ստացած ձայներով նրա արդյունքին մոտ է «Աննվաճ Ֆրանսիա» շարժման առաջնորդ Ժան-Լյուկ Մելանշոնը՝ 19.62 տոկոս ձայնով։
Դեռևս չեն ստացվել տվյալներ երկու ընտրատեղամասերից։ Բացի այդ, ավելի ուշ կստացվի տեղեկություն արտերկրում գտնվող երկրի դեսպանատներում ու հյուպատոսություններում քվեարկության արդյունքների մասին։

Макрон и Ле Пен выходят во второй тур президентских выборов во Франции
Основатель движения «Вперед» Эммануэль Макрон и лидер партии «Национальный фронт» Марин Ле Пен выходят во второй тур президентских выборов во Франции, свидетельствуют данные МВД Франции по итогам подсчета 97,47% бюллетеней, передает РИА Новости.
Кандидат от партии «Республиканцы», экс-премьер Франсуа Фийон выбывает из президентской гонки с 19,94% голосов. Лидер движения «Непокорившаяся Франция» Жан-Люк Меланшон приблизился к нему практически вплотную — 19,62%.
Не поступили данные с двух избирательных участков в Туре. Кроме того, позднее поступит информация о результатах голосования на участках в посольствах и консульствах страны за рубежом.