Նեթանյահուն չեղարկել է հանդիպումը Գերմանիայի ԱԳ նախարարի հետ
Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն չեղարկել է բանակցությունները Գերմանիայի արտգործնախարար Զիգմար Գաբրիելի հետ այն բանից հետո, երբ նա հրաժարվել է չեղարկել հանդիպումն իսրայեցի իրավապաշտպանների հետ, փոխանցում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը:
Հանդիպումը պետք է կայանար Երուսաղեմում։
Նեթանյահուն նախապես զգուշացրել էր, որ մտադիր չէ հանդիպել Գաբրիելի հետ, եթե վերջինս իր հերթին հանդիպի «Խախտելով լռությունը» և «Բ՝Ցելեմ» իրավապաշտպան խմբերի ակտիվիստների հետ։
Նեթանյահուն մեղադրում է իրավապաշտպաններին պետական կառուցվածքը խարխլելու փորձերի մեջ, իսկ կառավարությունը ձեռնարկում է քայլեր՝ դադարեցնելու կազմակերպությունների ֆինանսավորումն արտերկրից։

Нетаньяху отменил встречу с главой МИД Германии
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху отменил переговоры с министром иностранных дел Германии Зигмаром Гамбриэлем после того, как тот отказался отменить встречу с израильскими правозащитниками, передает русская служба BBC.
Встреча должна была состояться в Иерусалиме.
Нетаньяху заранее предупредил, что не намерен встречаться с Габриэлем, если тот в свою очередь встретится с активистами правозащитных групп «Нарушая Молчание» и «Б'Целем».
Нетаньяху обвиняет правозащитников в попытках подорвать государственный строй, а правительство предпринимает шаги, чтобы приостановить финансирование организаций из-за рубежа.