Գիտությունը տելեպորտացիան չի հաստատել. Տիգրան Մուկուչյանը՝ Կոնգրես-ՀԺԿ-ի դիտորդների աշխատանքի մասին
ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանի համար կասկածելի են Կոնգրես-ՀԺԿ դաշինքի դիմումում տեղ գտած այն դեպքերը, երբ միևնույն մարդը կարողացել է նույն ժամին տարբեր ընտրատարածքներում խախտումներ արձանագրել:
«Ընդունելով, որ գիտությունը տելեպորտացիան չի հաստատել՝ ինձ մոտ հարց առաջացավ մարդն ի՞նչ տրանսպորտային միջոցով է տեղաշարժվել, որ նույն ժամին եղել է և՛ Երևանի Էրեբունի վարչական շրջանի տեղամասում, և՛ Շիրակի մարզում», - Aysor.am-ի թղթակցի հարցին ի պատասխան՝ ասաց Տիգրան Մուկուչյանը:
Վերջինս ընդգծեց, որ ԿԸՀ-ն պարզապես փորձում է ցույց տալ, որ դաշինքի դիմումի հավելվածներում ներկայացված դեպքերը իրավազուրկ են:
«Դրանք մեկը չեն: Այս մեկ ու կես օրվա ընթացքում բազմաթիվ այդպիսի բաներ ներկայացվեցին ու դեռ ներկայացվելու են», - հավելեց նա:

Телепортация не доказана наукой – Тигран Мукучян о наблюдателях блока «Конгресс – НПА»
Председатель Центральной избирательной комиссии Армении Тигран Мукучян считает сомнительными представленные в заявлении блока «Конгресс – НПА» случаи, когда в одно и то же время на различных избирательных участках были зафиксированы нарушения.
«Принимая во внимание, что телепортация не доказана наукой, у меня возник вопрос, на каком транспортном средстве передвигался человек, который в одно и то же время находился и на участке в административном районе Эребуни в городе Ереване, и в Ширакской области», - заявил Тигран Мукучян в ответ на вопрос корреспондента Aysor.am.
Он подчеркнул, что Центральная избирательная комиссия просто пытается продемонстрировать, что представленные в приложении к заявлению блока «Конгресс – НПА» случаи бесправны.
«Это не один случай. В течение полутора дней они представили различные подобные случаи, и собираются представлять», - отметил он.