ԵՄ հանձնակատար Հանը դատապարտել է Մակեդոնիայում խորհրդարանի անդամների վրա հարձակումը
ԵՄ հանձնակատար Յոհաննես Հանը դատապարտել է Մակեդոնիայի խորհրդարանի անդամների վրա հարձակումը, որը կատարվել էր ցուցարարների կողմից, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Ես ամենախիստ արտահայտություններով քննադատում են Սկոլպում խորհրդարանի անդամների վրա իրականացրած հարձակումը: Խորհրդարանում դաժանության համար տեղ չկա: Դեմոկրատիան առանց ընդմիջումների պետք է լինի», -  գրել է Հանը՝ թվիթերյան իր էջում:
Ավելի վաղ, հաղորդվել էր, որ Մակեդոնիայի խորհրդարան են ներխուժել ցուցարարները, որոնք ծեծի են ենթարկել սոցիալ-ժողովրդական կուսակցության առաջնորդ Զորան Զաևին:

Еврокомиссар Хан осудил атаки на членов парламента Македонии
Еврокомиссар Йоханнес Хан осудил атаки на членов парламента Македонии, совершенные демонстрантами во вторникм, передает РИА Новости.
«Я в самых сильных выражениях осуждаю атаки на членов парламента в Скопье. Жестокости не место в парламенте. Демократия должна быть непрерывной», — написал Хан на своей странице в Twitter.
Ранее сообщалось, что участники протестных акций  вошли в четверг в парламент республики после избрания спикером этнического албанца Талата Джафери и избили лидера оппозиции Зорана Заева