Մեքսիկայում երեք անհայտ անձինք կողոպտել են 29 ոստիկանի
Երեք չարագործներ հարձակվել են Մեքսիկայի Գերերո նահանգի Ակապուլկո քաղաքից մայրաքաղաք Մեխիկո ոստիկաններ տեղափոխող ավտոբուսի վրա, հայտնում է Gazeta.ru-ն՝ հղում անելով El Universal-ին:
Ոստիկանները Մեխիկո են մեկնել վարձակալված ավտոբուսով` հանգստյան օրերն անցկացնելու համար: Ուստի ծառայողական զենքեր չեն ունեցել: Ավտոբուսի վարորդը ստիպված է եղել գիշերով կանգ առնել ճանապարհին: Հանցագործներն օգտվել են այդ հնարավորությունից:
Հանցագործները հափշտակել են ոստիկանների փողերը, բջջային հեռախոսներն ու անձնական իրերը: Միջադեպի հետևանքով ոչ ոք չի տուժել:

В Мексике трое неизвестных ограбили 29 полицейских
Трое злоумышленников напали на автобус, который перевозил сотрудников мексиканской полиции из города Акапулько, штат Герреро, в столицу страны, сообщает Gazeta.ru  со ссылкой на  El Universal.
Как сообщается, полицейские следовали в Мехико на арендованном туристическом автобусе, чтобы провести там выходные, при них не было табельного оружия. Водитель транспортного средства был вынужден остановиться из-за поломки ночью на трассе. Этой возможностью и воспользовались преступники.
У полицейских забрали деньги, мобильные телефоны и личные вещи. В результате инцидента никто не пострадал.