Դեր Զորում ԻՊ զինյալների հարվածներից զոհվել է15 խաղաղ բնակիչ
«Իսլամական պետություն» (Ռուսաստանում և մի շարք այլ երկրներում արգելված) ահաբեկչական խմբավորման անդամները կրակահերթի տակ են պահում Դամասկոսից 420 կմ հեռավորության վրա գտնվող Դեր Զոր քաղաքի թաղամասերում գտնվող խաղաղ բնակչությանը, հայտնում է ТАСС-ըч հղում անելով SANA գործակալությանը:
Հարամիշ և էլ-Ջոուրա թաղամասերում ականանետերի պայթյունի հետևանքով զոհվել է 15 մարդ, 63-ը վիրավորվել են:
Մահացածների ու տուժածների մեծ մասը կանայք ու երեխաներ են: Շուրջ 200 հազար բնակչություն ունեցող Դեր Զորի պաշարումը շարունակվում է 2014 թվականից: Քաղաքի մեծ մասը և դրան կից օդանավակայանը իշխանական ուժերի պաշտպանության տակ են:

СМИ: жертвами обстрела террористов в городе Дейр-эз-Зор стали 15 человек
Террористы из группировки «Исламское государство»  (запрещенное в России) ведут обстрел мирных кварталов города Дейр-эз-Зор, расположенного в 420 км от Дамаска, передает ТАСС соб ссылкой на агентство SANA.
В результате разрыва минометных снарядов в районе Харамиш и Эль-Джоура погибли 15 человек, 63 получили ранения.
Большинство жертв и пострадавших - женщины и дети. Осада Дейр-эз-Зора (около 200 тыс. жителей) продолжается с 2014 года. Большая часть города и прилегающий к нему аэродром находятся под защитой бойцов правительственных сил.