Պալերմոյում գնդակահարել են սիցիլիական մաֆիայի պարագլուխներից մեկին
Պալերմոյի կենտրոնում գնդակահարել են սիցիլիական մաֆիայի պարագլուխներից մեկին՝ 67-ամյա Ջուզեպպե Դաինոտտիին, հայտնում է РИА Новости-ն հղում անելով  տեղական լրատվամիջոցներին:
Ականատեսների վկայությամբ՝ կրակոցները հնչել են, որ հայտնի մաֆիոզը զբոսնել է հեծանիվով: Նրա մարմինը հայտնաբերել է տեղի բնակիչներից մեկը:
Իրավապահները հակված են վարկածին, որ Դաինոտտիին սպանել են «Կոզա Նոստրա»-ի տարբեր խմբերի միջև հաշիվներ պարզելու արդյունքում:
1991 թվականին Դաինոտտին ձերբակալվել էր սպանության և Պալերմոյի բանկի կողոպուտը կազմակերպելու համար, որի արդյունքում մի քանի միլիարդ լիրա են հափշտակել: Նախ նրան ցմահ ազատազրկման են դատապարտել, իսկ հետո, Իտալիայի Սահմանադրական դատարանի որոշմամբ, պատիժը փոխարինվել է 30 տարի ժամկետով ազատազրկմամբ: 2014 թվականին նրան վաղաժամկետ ազատ են արձակել:

В Палермо застрелили одного из боссов сицилийской мафии
Один из боссов сицилийской мафии 67-летний Джузеппе Даинотти был застрелен в понедельник утром в центре Палермо, сообщает РИА Новости со ссылкой на местные СМИ.
По свидетельствам очевидцев, выстрелы в палермитанском районе Дзиза раздались около восьми часов утра, когда известный мафиози ехал по улице на велосипеде.
Правоохранительные органы склоняются к версии, связанной со сведением счетов между различными кланами «Коза ностра».
Даинотти был арестован в 1991 году по обвинению в убийстве и организации дерзкого ограбления банка в Палермо, в результате которого были похищены несколько миллиардов лир. Первоначально он был приговорен к пожизненному тюремному заключению, которое затем благодаря решению Конституционного суда Италии было заменено ему, как и некоторым другим находившимся в тюрьме опасным преступникам, на 30 лет лишения свободы. После 25 лет, проведенных в камере, босс мафии был досрочно выпущен на свободу в 2014 году.