Սիրիական Հոմսն ամբողջովին ազատագրվել է գրոհայիններից, քաղաքում բարձրացվել է սիրիական դրոշը
Սիրիական Հոմս քաղաքի կենտրոնական Ալ Վաեր թաղամասի հրապարակում բարձրացվել է Սիրիայի պետական դրոշը, քաղաքն ամբողջովին ազատագրվել է զինված ահաբեկիչներից,  հայտնում է РИА Новости-ի թղթակիցը:
Կիրակի Հոմսը լքել է զինյալների վերջին խումբը, ինչից հետո Սիրիայի՝ մեծությամբ երրորդ քաղաքն ամբողջովին անցել է սիրիական կառավարական ուժերի հսկողության ներքո:
Դրոշի բարձրացման արարողությունը տեղի է ունեցել Հոմսի նահանգապետ Թալալ Բարազիի անմիջական մասնակցությամբ, ըստ գործակալության թղթակցի՝ քաղաքում տիրել է տոնական տրամադրություն:
Ընդհանուր առմամբ, գաղթի 11 փուլերի ընթացքում քաղաքը լքել է 17000 մարդ, այդ թվում՝ 3500-ին մոտ գրոհային:

В центре последнего освобожденного квартала Хомса подняли флаг Сирии
Государственный флаг Сирии поднят на центральной площади квартала Аль-Ваэр в сирийском городе Хомс, передает с места событий корреспондент РИА Новости.
В воскресенье Хомс покинула последняя группа боевиков и члены их семей, после чего третий по величине город Сирии полностью перешел под контроль правительственных сил.
Торжественная церемония поднятия флага проходит при участии губернатора провинции Хомс Талала Барази.
Всего за 11 этапов Аль-Ваэр покинули около 17 тысяч человек, в том числе более трех с половиной тысяч боевиков.