Հայտնի է Մանչեսթերում ահաբեկչություն իրագործած մահապարտի անունը
Մանչեսթերի մարզադաշտում իրագործված ահաբեկչությունը, որի հետևանքով 22 մարդ զոհվել է, կատարել է 23-ամյա Սալման Աբեդին, պնդում է CBS News հեռուստաալիքը:
«CBS News-ը կարող է հաստատել, որ Մանչեսթերում հարձակումը կատարելու մեջ կասկածվողը 23 տարեկան Սալման Աբեդին է», - Twitter-ի իր միկրոբլոգում հայտնել է հեռուստաալիքը, փոխանցում է РИА Новости-ն։
Երկուշաբթի երեկոյան «Մանչեսթեր Արենա» համալիրում, որտեղ ընթանում էր ամերիկացի երգչուհի Արիանա Գրանդեի համերգը, ահաբեկչություն է իրականացվել: Մանչեսթերի ոստիկանությունը հայտարարել է, որ պայթյունը կատարել է մահապարտ ահաբեկիչը: Վերջին տեղեկություններով՝ 22 մարդ զոհվել է, 59 մարդ վնասվածքներ ստացել: Պայթյունի պատասխանատվությունը ստանձնել է «Իսլամական պետություն» (ՌԴ-ում արգելված) ահաբեկչական խմբավորումը:

СМИ сообщили имя смертника, совершившего теракт в Манчестере
Теракт на стадионе в Манчестере, в результате которого погибли 22 человека, совершил 23-летний Салман Абеди, утверждает телеканал CBS News.
«CBS News может подтвердить, что подозреваемый в совершении атаки в Манчестере — 23-летний Салман Абеди», — сообщает телеканал в микроблоге в Twitter, передает РИА Новости.
В понедельник вечером в комплексе «Манчестер Арена», где проходил концерт американской певицы Арианы Гранде, произошел теракт. Полиция Манчестера заявила, что взрыв совершил смертник. По последним данным, погибли 22 человека, 59 получили ранения. Ответственность за взрыв взяла на себя террористическая группировка «Исламское государство» (запрещенное в РФ).