G7-ի գագաթնաժողովին կքննարկվեն Մանչեսթերի ահաբեկչությունն ու ՌԴ-ի հետ հարաբերությունները
Մայիսի 26-27-ն Իտալիայի Տարոմինա քաղաքում կայանալիք G7 գագաթնաժողովի ընթացքում ահաբեկչության դեմ պայքարի համատեքստում կքննարկվեն Մանչեսթերի ողբերգության հետեւանքները։ Այս մասին Բեռլինում լրագրողներին հայտնել է Գերմանիայի կառավարության աղբյուրը, հաղորդում է ТАСС-ը։
«Ահաբեկչության թեման հատուկ դեր ունի ներկա իրադրության ֆոնին։ Հակաահաբեկչությունը նախկինում եւս ուշադրության կենտրոնում էր, բայց այժմ Մանչեսթերի ողբերգությունը կլինի գագաթնաժողովի թեմաներից մեկը», - նշել է աղբյուրը։
Կքննարկվի նաև Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների հարցը։
«Կքննարկվի ՌԴ-ի նկատմամբ քաղաքականությունը, որպես գործընկերոջ նրա հետ աշխատելու ընդհանուր պատրաստակամությունը», - նշել է աղբյուրը։

Теракт в Манчестере и отношения с Россией станут темами саммита G7 в Италии
Участники саммита стран Группы семи, который пройдет 26-27 мая в Таормине (Италия), в контексте борьбы с терроризмом обсудят последствия недавней трагедии в Манчестере. Об этом заявил журналистам в Берлине источник в германском правительстве, передает ТАСС.
«Тема терроризма приобретает особую роль на фоне нынешней ситуации. Антитеррор и раньше был в центре внимания, но сейчас трагедия в Манчестере будет одной из тем на саммите», - отметил источник.
Кроме этого, другой темой дискуссий также станут отношения с Россией.
«Будет обсуждаться политика в отношении РФ, общая готовность работать с ней как с партнером», - отметил источник.