Լոնդոնը պատմության մեջ երրորդ անգամ սահմանել է ահաբեկչական սպառնալիքի բարձրագույն մակարդակ
Մեծ Բրիտանիայում ահաբեկչական սպառնալիքի մակարդակը բարձրացվել է առավելագույն աստիճանի՝ «կրիտիկականի», հայտարարել է երկրի վարչապետ Թերեզա Մեյը, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Դա նշանակում է, որ ահաբեկչությունները ոչ միայն հնարավոր են, այլև՝ անխուսափելի», - ասել է Մեյն արտակարգ կառավարական COBRA կոմիտեի հանդիպման ավարտինч հավելելով, որ երկրի փողոցներում ոստիկաններին փոխարինելու են:
Նա նաև նշել է, որ զինվորականները կուժեղացնեն ոստիկանական պարեկային խմբերը, իսկ որոշ վայրերում միջոցառումների և կուտակման վայրերի անվտանգության ապահովման համար լիովին կփոխարինեն ոստիկաններին։

Лондон в третий раз в истории вводит высший уровень террористической угрозы
Правительство Британии после теракта в Манчестере решило повысить уровень террористической угрозы до максимального, «критического» уровня. Об этом сообщила глава правительства Соединенного Королевства Тереза Мэй, передает РИА Новости.
«Это означает, что теракты не только возможны, но и неизбежны. Это означает, что во многих ключевых местах полицейских заменят военные», — сказала Мэй по итогам заседания COBRA, в состав которого входят члены правительства и представители спецслужб.
Она также отметила, что военнослужащие будут усиливать полицейские патрули, а в некоторых местах заменять полицейских при обеспечении безопасности мероприятий и мест массового скопления людей.