Հարավային Կորեայի նախագահը Կիմ Չեն Ընին շատ վտանգավոր մարդ է անվանել
ԿԺԴՀ-ի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընը շատ վտանգավոր մարդ է։ Այս մասին հայտարարել է Հարավային Կորեայի նախագահ Մուն Չժե Ինը, հայտնում  է The Washington Post-ը, փոխանցում է Gazeta.ru-ն:
«Նա խելամիտ առաջնորդ չէ և շատ վտանգավոր մարդ է։ Բայց նա մարդ է, որը արդյունավետ վերահսկում է Հյուսիսային Կորեան, և նա մարդ է, որը Հյուսիսային Կորեան ապամիջուկայինացնելու լիազորություններ ունի», - ասել է հարավկորեացի առաջնորդը։
Միևնույն ժամանակ Մուն Չժե Ինը նշել է, որ ինքն ու ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն ընդհանուր նպատակ ունեն՝ Հյուսիսային Կորեայի միջուկային ծրագրի ոչնչացումն ու Կորեական թերակղզու ապամիջուկայինացումը։
Նա հավելել է, որ այդ նպատակի շուրջ աշխատանքի ընթացքում շատ կարևոր են երկրների միջև բարեկամությունն ու վստահությունը։

Президент Южной Кореи назвал Ким Чен Ына «очень опасным человеком»
Президент Южной Кореи Мун Чжэ Ин заявил, что лидер КНДР Ким Чен Ын является «очень опасным человеком», сообщает The Washington Post, передает Gazeta.ru.
«Он неразумный лидер и очень опасный человек. Но он человек, который обладает эффективным контролем над Северной Кореей, и он человек, который наделен полномочиями для денуклеаризации Северной Кореи», — сказал южнокорейский лидер.
При этом Мун Чжэ Ин отметил, что у него и президента США Дональда Трампа есть общая цель — полная ликвидация ядерной программы Северной Кореи и денуклеаризация Корейского полуострова.