Ջոնի Դեփը ներողություն է խնդրել Թրամփին սպանելու վերաբերյալ կատակի համար
Դերասան Ջոնի Դեփը ներողություն է խնդրել Դոնալդ Թրամփին սպանելու վերաբերյալ անհաջող կատակի համար՝ տեղեկացնում է People ամսագիրը, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Ես ներողություն եմ խնդրում անհաջող կատակի համար. իմ մտածածի պես չստացվեց, ես ոչ մի չար մտադրութուն չունեի, միայն փորձում էի ուրախանալ, ոչ թե որևէ մեկին վնասել», - հայտարարել է նա:
Դերասաննն նախագահի սպանության մասին կատակել է հինգշաբթի՝ երաժշտական փառատոնի ժամանակ:
«Կարելի՞ է այստեղ բերել Թրամփին: Ինձ թվում է, որ նրան օգնություն է պետք: Դա հայտնվում է մամուլում և դա սարսափելի է, բայց ես ուզում եմ, որ դուք մասնակցություն ունենաք դրանում: Ե՞րբ է վերջին անգամ դերասանը սպանել նախագահին», - ասել է Դեպը:
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը, մեկնաբանելով դերասան Ջոնի Դեփի՝ իրեն սպանելու վերաբերյալ կատակին, հայտարարել էր, որ դատապարտում է բռնությունը և վշտացած է, որ պարոն Դեփը և մյուսները այդպես չեն մտածում:

Джонни Депп извинился за шутку об убийстве президента
Американский актер Джонни Депп извинился за высказывание об убийстве президента Дональда Трампа. Его слова в пятницу, 23 июня, приводит журнал People, передает РИА Новости.
«Я извиняюсь за плохую шутку о Трампе, Вышло не так, как задумывалось, у меня не было злого умысла. Я только пытался повеселиться, а не вредить кому-либо», — заявил актер.
Актер пошутил насчет убийства президента в четверг на фестивале Гластонбери. «Можем пригласить Трампа? Нет-нет, вы совсем не понимаете. Я думаю, ему нужна помощь. Это будет в прессе, и это будет ужасно… Когда в последний раз актер убивал президента?», — сказал Депп.
Сам Трамп, комментируя высказывание Деппа, заявил, что осуждает насилие и огорчен тем, что актер и другие не следуют его примеру.