Վարչապետի գլխավոր խորհրդականի կինը 25 միլիոն դրամի շահաբաժին ունի. «Փաստ»
Վարչապետի խորհրդական Էդուարդ Ներսիսյանը, ով մեկ ամիս առաջ կարիերայում առաջընթաց է արձանագրել՝ դառնալով գլխավոր խորհրդական, Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողով է ներկայացրել իր պաշտոնը ստանձնելու 2017թ. հայտարարագիրը։
«Փաստ»-ի տեղեկացմամբ՝ Ներսիսյանը հայտարարագրել է բնակարան և 3 հազար ամերիկյան դոլար դրամական միջոցներ։ Պաշտոնը ստանձնելու օրվա՝ հունիսի 13-ի դրությամբ ունեցել է 2 միլիոն 329 հազար դրամ եկամուտ, որը ստացվել է աշխատավարձից։
Կինը՝ Անուշ Աթայանը, նույնպես ներկայացրել է իր հայտարարագիրը, սակայն՝ 2016թ տարեկանը։ Նա հայտարարագրել է 28 հազար 110 ԱՄՆ դոլար և 881 հազար 800 դրամ դրամական միջոցներ, իսկ եկամուտները կազմել են 29 միլիոն 870 հազար դրամ, որից 25 միլիոն դրամը շահաբաժինն է, իսկ 4 միլիոն 870 հազար դրամը՝ տարեկան աշխատավարձ։

«Паст»: Супруга главного советника премьера получает дивиденды в размере 25 млн. драмов
Советник премьер-министра Эдуард Нерсисян, в карьере которого месяц назад был зафиксирован прогресс, – он стал главным советником, представил Комиссии по этике высокопоставленных должностных лиц декларацию о доходах и имуществе на 2017 год, пишет газета «Паст».
По сведениям издания,  Нерсисян задекларировал квартиру и 3 тысячи долларов США, по состоянию на 13 июня его доход составлял 2 млн. 329 тысяч драмов – от зарплаты.
Супруга – Ануш Атаян, также представила декларацию о доходах и имуществе, однако годовую за 2016 год. Она задекларировала денежные средства в размере 28 тысяч долларов США и 881 тысячи 800 драмов, а доходы составили 29 млн. 870 тысяч драмов, из которых 25 млн. – дивиденды, а 4 млн. 870 тысяч драмов – годовая зарплата.