Հայաստանը կարևորում է Հնդկաստանի հետ հարաբերությունների զարգացումը. Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Հնդկաստանի նախագահին
21/07/2017 16:15
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռամ Նաթ Քովինդին Հնդկաստանի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ՝ մաղթելով նրան քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին` հարատև խաղաղություն և երջանկություն:
«Համոզված եմ, որ Ձեր պաշտոնավարման ընթացքում բարեկամ Հնդկաստանը կշարունակի իր զարգացման վերընթաց ուղին՝ նշանակալի ներդրում ունենալով տարածաշրջանային և միջազգային կայունության ու խաղաղության հաստատման գործում:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Հնդկաստանի հետ պատմական խոր արմատներ ունեցող հարաբերությունների ու փոխշահավետ գործակցության համակողմանի զարգացումը և շարունակական ամրապնդումը: Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի հայ-հնդկական հարաբերությունները բարձրացնել որակական նոր մակարդակի` ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարօրության»,-ասված է Հանրապետության նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Армения придает большую важность развитию отношений с Индией. Серж Саргсян поздравил президента Индии
21/07/2017 16:53
Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание Раму Натху  Ковинду в связи с избранием на пост президента Республики Индия, пожелав ему крепкого здоровья и новых успехов, а дружественному народу Индии – прочного мира и счастья, сообщает пресс-служба главы государства.
«Уверен, что в ходе Вашего пребывания в должности дружественная Индия продолжит свой восходящий путь развития, внося весомый вклад в дело утверждения региональной и международной стабильности и мира.
Армения придает большую важность всестороннему развитию и последовательному укреплению имеющих глубокие исторические корни отношений и взаимовыгодного сотрудничества с Индией. Уверен, что совместными усилиями нам удастся поднять армяно-индийские отношения на качественно новый уровень – в интересах благоденствия наших народов», - говорится в послании президента Армении.