ԱՄՆ-ը տուրֆիրմաներին ծանուցել է ԿԺԴՀ ուղևորությունների արգելքի մասին
Young Pioneer Tours տուրիստական ընկերությունից հայտնել են  ԱՄՆ-ի իշխանությունների կողմից ԿԺԴՀ ուղևորությունների արգելք սահմանելու մասին, հայտարարությունը հրապարակվել է ընկերության կայքում, փոխանցում է РИА Новости-ն:
«Մեզ ծանուցել են, որ ԱՄՆ-ի կառավարությունն այլևս իր քաղաքացիներին չի թույլատրի ուղևորություններ իրականացնել ԿԺԴՀ (Հյուսիսային Կորեա): Սպասվում է, որ արգելքն ուժի մեջ կմտնի ոչ ուշ, քան հուլիսի 27-ից հետո 30 օր անց: 30 օր անց ԱՄՆ-ի ցանկացած քաղաքացու անձնագիրը, որը կմեկնի Հյուսիսային Կորեա, անվավեր կդարձվի»,- ասված է հայտարարության մեջ:
Reuters գործակալության տվյալով՝ևս մեկ տուրիստական ընկերություն՝ Koryo Tours-ը, որն ուղևորություններ է կազմակերպում ԿԺԴՀ, նույնպես ծանուցել է ԱՄՆ-ի նոր արգելքի մասին: Արգելքի գործողության ժամկետի մասին չի նշվում:

США уведомили турфирмы о запрете поездок в КНДР
Туристическая компания Young Pioneer Tours сообщила о введении властями США запрета на поездки в КНДР, заявление опубликовано на сайте компании, передает РИА Новости.
«Нас уведомили, что правительство США больше не будет разрешать своим гражданам осуществлять поездки в КНДР (Северную Корею). Ожидается, что запрет вступит в силу не позднее, чем через 30 дней, после 27 июля. Спустя 30 дней паспорт любого гражданина США, отправляющегося в Северную Корею, будет аннулирован», — говорится в заявлении.
По данным агентства Рейтер, еще одна туристическая компания Koryo Tours, организующая поездки в КНДР, также уведомила о новом запрете США. О сроке действия запрета не сообщается.