Մայրաքաղաքի վարչական շրջանների և Արցախի շրջանների համագործակցությունը կշարունակի ընդլայնվել
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի գլխավորած պատվիրակության Արցախի Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի ընթացքում մայրաքաղաքի Ավան, Էրեբունի, Աջափնյակ, Կենտրոն և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ղեկավարներն այցելել են Արցախի գործընկեր շրջաններ և համայնքներ, հանդիպել վարչակազմերի, նաև գործընկեր համայնքների ղեկավարների հետ:
Հանդիպումների ընթացքում կողմերն ամփոփել են մինչ օրս իրականացված ծրագրերի արդյունքներն ու նախանշել առաջիկա անելիքները: Հատկանշելով համագործակցության շրջանակում բնակչության համար առավել տեսանելի արդյունքներ ապահովելու քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի կողմից առաջադրված պահանջը` կողմերը պայմանավորվել են մշակել և կյանքի կոչել այնպիսի ծրագրեր, որոնք իրենց ուրույն նպաստը կբերեն Արցախի շրջանների և համայնքների զարգացմանը:
Երևանի վարչական շրջանների ղեկավարներն Արցախի գործընկերների ուղեկցությամբ այցելել են նաև կրթական և մշակութային հաստատություններ, հանդիպել աշխատակազմերի ներկայացուցիչների հետ:

Сотрудничество между административными районами Еревана и Арцаха расширяется
В рамках официального визита возглавляемой мэром Еревана Тароном Маргаряном делегации в Арцах главы административных районов Аван, Эребуни, Ачапняк, Кентрон и Канакер-Зейтун посетили районы-партнеры, встретились с руководителями районных администраций и общин.
В ходе встреч стороны обобщили результаты реализованных программ и обозначили предстоящие действия. Подчеркнув выдвинутое мэром Тароном Маргаряном требование – обеспечить в рамках сотрудничества наиболее ощутимые для населения результаты – стороны договорились разработать и реализовать программы, которые поспособствуют развитию районов и общин Арцаха.
Руководители административных районов Еревана в сопровождении арцахских коллег посетили образовательные и культурные учреждения, встретились с представителями аппаратов.