Ուկրաինան դադարեցրել է էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը Դոնեցկ
Կիևը դադարեցրել է ինքնահռչակ Դոնեցկի ժողովրդական հանրապետության տարածքում էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը: Այդ մասին հայտնել է «Ուկրէներգո» ընկերության ղեկավար Վսևոլոդ Կովալչուկը Facebook-ի իր էջում, փոխանցում է Lenta.ru-ն:
«26.07.2017 թվականի ժամը 00:00-ից դադարեցվել է էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը «Դոնեցկի մարզի վերահսկողության տակ չգտնվող շրջաններին», - հայտնել է Կովալչուկը:
Նրա խոսքով՝ «օկուպացված տարածքների կարիքները հոգում են վերահսկողության տակ չգտնվող տարածքներում այլ արտադրողների, ինչպես նաև Ռուսաստանի Դաշնությունից մատակարարումների միջոցով»:

Украина остановила подачу электроэнергии в ДНР
Киев остановил подачу электроэнергии на территорию самопровозглашенной Донецкой народной республики (ДНР). Об этом в среду, 26 июля, сообщил глава компании «Укрэнерго» Всеволод Ковальчук на своей странице в Facebook, передает Lenta.ru.
«С 00:00 26.07.2017 года остановлены перетоки электрической энергии с временно неконтролируемыми районами Донецкой области», — рассказал Ковальчук.
По его словам, «нужды оккупированных территорий в энергии покрываются за счет Старобешевской и Зуевской ТЭС, другими производителями на неконтролируемых территориях, а также поставками из Российской Федерации».