Նիկոլաս Մադուրոն արտգործնախարարին հանձնարարել է հանդիպում նախապատրաստել Դոնալդ Թրամփի հետ
Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն ԱԳՆ ղեկավարին հանձնարարել է հանդիպում նախապատրաստել իր ամերիկացի գործընկերոջ՝ Դոնալդ Թրամփի հետ, փոխանցում է РИА Новости-ն` հղում անելով «Panorama» թերթին:
Ելույթ ունենալով Ազգային հիմնադիր ժողովի նստաշրջանում՝ Մադուրոն հայտարարել է, որ ևս մեկ անգամ հաստատում է իր ցանկությունը՝ նորմալացնելու ԱՄՆ-ի հետ քաղաքական հարաբերությունները և բանակցությունների ճանապարհով հաստատելու համագործակցությունը չբացառող նորմալ և բաց հարաբերություններ:
«Թող ԱԳՆ ղեկավարը սկսի աշխատանքը, որպեսզի հնարավոր լինի իմ անձնական հանդիպումը Դոնալդ Թրամփի հետ»,- ասել է Մադուրոն:
Նշենք, որ չորեքշաբթի ԱՄՆ-ն ընդլայնել է պատժամիջոցները Վենեսուելայի դեմ՝ դրանում ավելացնելով մի շարք կազմակերպություններ և մասնավոր անձանց, այդ թվում՝ 8 բարձրաստիճան անձանց և երկրի հանգուցյալ նախագահ Ուգո Չավեսի եղբորը՝ Ադանա Չավեսին:

Мадуро приказал главе МИД подготовить его личную встречу с Трампом
Президент Венесуэлы Николас Мадуро отдал распоряжение главе МИД о подготовке встречи со своим американским коллегой Дональдом Трампом, передает РИА Новости со ссылкой на газету Panorama.
В ходе выступления на сессии Национального учредительного собрания (НУС) Мадуро заявил, что еще раз подтверждает свое желание нормализовать политические отношения с США и путем переговоров установить нормальные и открытые отношения, не исключающие сотрудничества.
«Пусть глава МИД начнет работу, чтобы могла состояться моя личная встреча с Дональдом Трампом, чтобы мог состояться телефонный разговор с Дональдом Трампом», — сказал Мадуро.
В среду США расширили санкции против Венесуэлы, добавив туда ряд организаций и частных лиц, в том числе восемь чиновников и Адана Чавеса, брата покойного президента страны Уго Чавеса.